Prezentační video

Brácha tady nechal na chvilku foťák, tak jsem se trošku vyblbl.

Kde mají ženy největší prsa na světě?

Pomocí interaktivní mapy můžete zjistit, jakou velikost košíčků podprsenky nosí ženy v různých částech světa.

Odkaz najdete uvnitř článku.

Kam na volejbal a nohejbal ve Znojmě?

Nejlepší místo kde si zahrát nohejbal nebo volejbal na antukových hřištích nebo beach je určitě areál v leskách ve Znojmě. Areál je v přírodě, pohodová atmosféra, lahvové pivo, parkování zdarma.

Ceny opravdu lidové. Pro děti je nově připravená čtyřmetrová trampolína. K hraní jsou samozřejmě k půjčení míče.

Responzivní design v praxi

Spustil jsem asi před měsícem novou verzi stránek gova.cz. Webovky jsou plně responzivní a graficky velmi zdařilé. Zadavatel si přál zjednodušení stávajícího řešení a vypíchnutí hlavních projektů co pořádá a služeb které nabízí. Po analýze, jsem vytvořil jen jednu velkou stránku, která obsahuje všechny informace. Pro mobil se nenačítají zbytečně obrázky v pozadí a tudíž se stránky exrémně rychle načtou. Vznikly fakt stylovky, které neuvěřitlně dobře působí a fungují.

Top4football.cz - zaměřeno na kopačky

Pokud hledáte ideální kopačky od firmy Nike, pak je pro vás jedinou správnou volbou zmíněný eshop. Nenajde se mnoho eshopu které jsou upraveny pro mobil no naštěstí top4football.cz toto kritérium splňuje.

Jaké existují kopačky?

Kopaček existuje několik druhů, základní dělení je podle povrchu na kterém chcete hrát. Na kopačkách se nevyplatí šetřit, protože nohy máte jenom jedny a není nic horšího než vyběhnout ve špatných kopačkách a zranit se.

Energeťáky

Energetické nápoje už nepiji

Rozbité přední sklo na iphone

Co se nestalo, už po několikáte se mi podařilo rozsekat iphone. První ješte verzi 2G, která se u nás neprodávala. Spadl mi na motokárách a hodinu jsme po něm jezdili. Přežil až na prasklé přední sklo. Záhadou je, že pořád funguje.

Jak dostat vlastní zvonění do iphone

Na OS X používám  iRingTones, na iphonu garageband. 

Končí RSS?

Podle mě ano. Používáte RSS ještě někdo? Koukám, že apple to již v safari 6 zabalil a RSS nenabízí.

Vranovské leté 2012 a super víkend

Responzivní webdesign a úvaha nad budoucností

Byl jsem na školení Honzy Sládka o responzivním webdesignu pod záštitou medio akademie a musím řict, že mě to vážně zasáhlo. Teď když dělám weby, přemýšlím o nich úplně jinak a hlavně je dělám jinak.

Shodou okolností kóduji jeden větší portál z již dodaného designu a úplně u toho trpím, jak je špatně navržený vzhledem k různým rozměrům prohlížečů na jakémkoliv zařízení. Jako jo, je to rychlejší na nakódování, pěkně všechno lícuje, ale když vím, že web může být udělán zcela jinak... Výsledkem bude, že tak za 2 roky, se web bude opět předělávat. Teď se vyhodí zbytečně dost peněz, protože někteří lidi si nechcou přiznat, že tomu nerozumí nebo ani neví, že lze weby dělat jinak.

Ono pro některé lidi bude opravdu oříšek si udržet práci, přizpůsobit se novým trendům, odprostit se od dokonalých fixních designů. Nyní nachazí éra kóderů, kteří mají grafické cítění. Jednoduché animace se přesouvají do css, spousta grafických prvků lze udělat bez obrázků a tudíž mohou být vektorové a přizpůsobovat se. Z kóderů se stanou nadčlověci nebo spíš brouci pytlíci, wireframu bude buď mnohem víc a nebo nebou skoro vůbec. Grafika se bude navrhovat jen po jednotlivých boxech či částech. Budget na web se nehorázně nafoukne, návrh i implementace se protáhne a to nemluvím o mnohem větším důrazu na testování. 

Jen houšť novým responzivním webům. Zapomeňte na <a href="http://blog.filosof.biz/zapomente-na-mobilni-kontext/">mobilní kontext</a> a fixní layouty. Světlé zítřky nás čekají.

Redesign Top4sport.cz

Nastal čas na redesign shopu top4sport.cz. Zveřejnil jsem první verzi a musíte uznat, že jde o krok vpřed. Dynamika stříká ze všech stran. Nyní více social compatible.

Zcela přepracované pozadí, důraz na aktuální kampaň Nike nebo vybav si svůj tým (můžete mít služby jako FC Slovan Liberec)

Vymazlené rozložení do gridu a hřejivé barvy. Více místa na samotný obsah. Ještě doladím detail produktu a t4s.cz bude naprosto famozní.

Přidal jsem pár vlastností z CSS3 a vybodl se na IE6 (web je navržen tak, že se dá zobrazit, ale není pixel perfect).

Máte rádi dobré jídlo?

Pokud je vaše odpověd kladná, tak neváhejte a udělejte si poznámku v kalendáři na 11. – 13. 5. 2012, neboť vaše chuťové pohárky zažijí opravdovou slast. Na nádherném hradě Špilberk a jeho zahradách se uskuteční první ročník Špilberk food festivalu.

Discover IS4U

Dlouho tu nic nebýt. Tož sem něco já hodit. Discover.is4u.eu je mini site firmy v níž nějakou dobu pracuji. Stránka nabízí několik zajímavostí o firmě formou otázky víte, že? Na stránce je použito css (i základy css3) a jquery. Nejvíc mě dala zabrat mrška knížečka. Web existuje jak v české, tak anglické verzi.

Energeťáčky

Zavádím zcela novou rubriku, páč jsem náruživej piják energeťáků, tak sem prdnu ty, který piju nebo který jsem ochutnal. Takže sledujte, ochutnávejte atd.

MIXXED UP energetický nápoj REGULAR

Objem: 0,25 l
Cena: 8,90 Kč

Kde nakoupit kopačky, dresy, míče pro fotbal, futsal, basketbal?

Odpověd je velmi snadná. Můžu doporučit TOP4SPORT.cz, mají výborné ceny, nadstandardní služby a hlavně záruku serióznosti (oficiální distributor). Nadstandardními službami myslím například: 

  • potištění dresů,
  • potištění balonů,
  • potištění trenek,
  • zajištění soustředění

Jak na pozadí ve vysokém rozlišení ve wordu?

Vím, že word není pro dtp určen, že je to šmejd, ale co nadělám, když lamy nic jinýho neznaj. Chtěl jsem udělat šablonu, kam se zadaji do textboxu (přesně napozicovanych) informace a pod to hodím pozadí s logama a grafikou. Jenže co se nestalo. Word neumí vložit pozadí víc jak 72 dpi (měl jsem 300 dpi). Teda umí, ale převzorkuje a roztáhne si ho na 72, takže humus jako prase. Jak z toho ven?

Přesun DIVu, odkazu, tabulky, objektu pomocí jQuery

Představme si situaci, kdy chceme přesunout např. div do jiného divu v rámci DOMu. Stačí k tomu jednoduchý příkaz v javascriptu za pomocí knihovny jQuery.

$("co přesunout").appendTo("kam to přesunout");

Takto lze přesunout cokoliv (odkazy, divy, obrázky atd).

Made in Japan - sushi

Jelikož jsem držgržškle, přišla mi vhod sleva na degustační menu v restauraci Made in Japan v Praze na rytířské ulici. Slevu jsem kúpil na slevomatu.

Hlavní chod - 7 druhů sushi

Sushi

Online přenos z gambrinus ligy v přehravači

Fotbalzive přestal jet. Prej lze gambáč ligu sledovat jen přes web tipovani.cz. Jenže co čert nechtěl, na tipovani.cz jsou přenosy v Silverlightu společnosti MS. A i když existuje Silverlight i pro OS X, tak video prostě nejelo. No rozhodle jsem se teda podívat, jestli se nedostanu rovnou na link na přehrávání.

Várka jídla z různých míst

Mám pro vás další spršku nekvalitních fotografii pokrmů, které jsem jedl všude možně.

Jak udělat selekci ohně ve photoshopu

V dnešním tutoriálu prozradím, jak velmi jednoduše vyselektit oheň z fotografie a mít následně průhledné pozadí. Co k tomu potřebujeme? No přeci photoshop, nějakou fotku ohně na tmavem pozadí, nejlépe černém.

Můj stůl, můj hrad

Moje pracovní prostředí.

Miss pláž 2010

Miss pláž 2009Pokud jsi krásná holka, tak neváhej a přihlaš se do nového ročníku Miss pláž. Já bohužel hezká holka nejsem, ale třeba se na pláži Vranovské přehrady potkáme.

Od 3. 4. 2010 máš možnost vyplnit přihlášku do soutěže Miss pláž 2010. Můžeš se stát další vítězkou této soutěže a napodobit Jitku Válkovou, která se dokonce stala i Českou miss 2010. 

Termín letošního ročníku je Sobota 31. 7. 2010.

Pro úchyláky a slečny, ženy, dívky, které chtějí vědět, jak akce vypadala je dostupná fotogalerie z minulého i předminulého ročníku

Mezi náma, Vranovská přehrada je nádherná, proto na ní je mnohem víc akcí jako Vranovské léto.

Takže budoucí missky, do kalendáři si napsat datum 31. 7. 2010, ale před tím se nezapomeň přihlásit na Miss pláž 2010

Kompatibilita DOC souboru v PAGES 2009, WORD 2008, WORD 2007 a OPENOFFICE 3.1

Že není kompatibilita formatu doc v pořádku ví snad každý. Jestli někdo pochybuje, tak se podívejte na zobrazení relativně jednoduchého souboru vytvořeného mám pocit ve Word 2003, následně přeuložen do wordu 2007 v kompatibilním módu. Máme tyto soubory na univerzite používat, ale já se ptám. Opravdu to jde? Pokud jste na macku, tak ne. Pokud jste na windowsech a mate MS Office, tak ano.

Flashka PRO team

Mám pro vás jeden úžasný sport. Určite existují různé variace této skutečně zábavné hry, ale my máme svojí vlastní. Ještě teda nemáme zcela vymyšlen název tohoto excelentního sportu, ale zato už existuje skvělé propagační video. 

Vranovské léto 2010

Na pláži Vranovské přehrady se pravidelně koná mezinárodní seriál turnajů s dnes již zažitým názvem Vranovské léto. Tato atraktivní sportovní událost konající se v malebném prostředí nedaleko Vranova nad Dyjí má letos na programu celých 8 sportovních dnů a bohatý doprovodný program. Tímto vzniká jedinečná možnost setkání neregistrovaných a závodních hráčů na jedné akci za účasti mnoha tisíc diváků.

Pegas - pivo a žebra

Když nevíte kam na pořádny pivo, tak zkuste zajít v Brně do Pegasu. Pivnice je mezi čárou a svoboďákem.

Nový clon

Startuji možná novou éru clona. Podívejme se pod pokličku.

Lidé, stroje, dopravní prostředky jako loutky nebo modely

Tenta efektní fotografie je dá buď udělat speciálním objektivem nebo použít photoshop a udělat pár úprav. Ukázkovou fotografii jsem si našel ve free fotobance Stock.XCHNG. Nejlepší je, pokud je fotografie vyfocena ze shora, například ze střechy. Tak a jdeme na to.

Jak na pseudo 3D odraz ve photoshopu

Jestliže máte nějaký vhodný obrázek, kterému chcete udělat 3D zrcadlení obrázku a la apple, stačí si přečíst tento článek, spustit adobe photoshop a zvládnete to také.

Taj v Brně

Kam si zajít na indické meníčko v Brně? Do Taje [čtu táž]?

Restaurace Praha ve Znojmě

Jaké byli marinované křidélka ve Znojmě v restauraci Praha? Čtěte dál.

Portfolio

TopOleje.cz - nejlepší obchod s oleji

Představuji první Internetový obchod, které by vám neměli uniknout, jednak pro to, že jsem ho s větší části programoval a jednak jsem navrhl i design.

Jedl jsem cvrčky a červy

Ani nevím jak, ale dostal jsem se na natáčení kuchařky o vaření hmyzu. Nevím co k tomu napsat. Jen chuťově hmyz přebral chuť koření. Kuchař vařil výborně, takže hmyz byl taky výbornej. Jakmile se překonal strach pozřít ty potvory, tak nebylo co řešit. Jinak pokud chcete knížku, tak ta je k dostání v obchodech a dá se sehnat i dvd, kde se budu asi hodně blbě křenit a koktat do kamery.

Roman Bílek

Tapety na mobil zdarma

Jak jsem slíbil, tak Vám přinásím návod jak si stáhnout tapetu do mobilu zdarma.

Clon.cz - možná se blízká na obsah

Melodie na mobil zdarma

Prozradím Vám jak na melodie na mobil zdarma, stačí číst dál a zjistil velice zajímavé detaily jak na melodie zdarma.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.