☰ Menu
Clon.cz

Končí RSS?

Podle mě ano. Používáte RSS ještě někdo? Koukám, že apple to již v safari 6 zabalil a RSS nenabízí.

Responzivní webdesign a úvaha nad budoucností

Byl jsem na školení Honzy Sládka o responzivním webdesignu pod záštitou medio akademie a musím řict, že mě to vážně zasáhlo. Teď když dělám weby, přemýšlím o nich úplně jinak a hlavně je dělám jinak.

Shodou okolností kóduji jeden větší portál z již dodaného designu a úplně u toho trpím, jak je špatně navržený vzhledem k různým rozměrům prohlížečů na jakémkoliv zařízení. Jako jo, je to rychlejší na nakódování, pěkně všechno lícuje, ale když vím, že web může být udělán zcela jinak... Výsledkem bude, že tak za 2 roky, se web bude opět předělávat. Teď se vyhodí zbytečně dost peněz, protože někteří lidi si nechcou přiznat, že tomu nerozumí nebo ani neví, že lze weby dělat jinak.

Ono pro některé lidi bude opravdu oříšek si udržet práci, přizpůsobit se novým trendům, odprostit se od dokonalých fixních designů. Nyní nachazí éra kóderů, kteří mají grafické cítění. Jednoduché animace se přesouvají do css, spousta grafických prvků lze udělat bez obrázků a tudíž mohou být vektorové a přizpůsobovat se. Z kóderů se stanou nadčlověci nebo spíš brouci pytlíci, wireframu bude buď mnohem víc a nebo nebou skoro vůbec. Grafika se bude navrhovat jen po jednotlivých boxech či částech. Budget na web se nehorázně nafoukne, návrh i implementace se protáhne a to nemluvím o mnohem větším důrazu na testování. 

Jen houšť novým responzivním webům. Zapomeňte na <a href="http://blog.filosof.biz/zapomente-na-mobilni-kontext/">mobilní kontext</a> a fixní layouty. Světlé zítřky nás čekají.

Online přenos z gambrinus ligy v přehravači

Fotbalzive přestal jet. Prej lze gambáč ligu sledovat jen přes web tipovani.cz. Jenže co čert nechtěl, na tipovani.cz jsou přenosy v Silverlightu společnosti MS. A i když existuje Silverlight i pro OS X, tak video prostě nejelo. No rozhodle jsem se teda podívat, jestli se nedostanu rovnou na link na přehrávání.

Kompatibilita DOC souboru v PAGES 2009, WORD 2008, WORD 2007 a OPENOFFICE 3.1

Že není kompatibilita formatu doc v pořádku ví snad každý. Jestli někdo pochybuje, tak se podívejte na zobrazení relativně jednoduchého souboru vytvořeného mám pocit ve Word 2003, následně přeuložen do wordu 2007 v kompatibilním módu. Máme tyto soubory na univerzite používat, ale já se ptám. Opravdu to jde? Pokud jste na macku, tak ne. Pokud jste na windowsech a mate MS Office, tak ano.